Uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków komendanta powiatowego

 

 

31 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Nisku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nisku przez bryg. mgr. inż. Krzysztofa Skrzypka, powołanego na to stanowisko przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z dniem 21 marca 2017 r. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Andrzejowi Babcowi przez d-cę uroczystości mł. bryg. Zbigniewa Dudzika.

Po przywitaniu ze sztandarem, przyjmujący obowiązki komendanta powiatowego PSP w Nisku bryg. Krzysztof Skrzypek, w swoim wystąpieniu podziękował gościom za przybycie, dotychczasową współpracę i okazywane wsparcie, a także życzył dobrej współpracy w przyszłości.
Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy życzyli sukcesów i wytrwałości w realizacji zadań służbowych.

IMG_8028

IMG_8038IMG_8055

 

 

 

 

Pan bryg. mgr inż. Krzysztof Skrzypek służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 r. jako słuchacz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W 1994 r. po ukończeniu studiów został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej PSP w Stalowej Woli na stanowisko dowódcy sekcji. W 1999 r. został przeniesiony do nowo powstałej Komendy Powiatowej PSP w Nisku na stanowisko oficera. Od 01.06.2000 r. do 28.02.2015 r. pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W trakcie służby w JRG brał udział w wielu trudnych akcjach ratowniczo-gaśniczych, m.in. w akcjach powodziowych w 2001, 2005 i 2010 r. W 2013 r. ukończył podyplomowe studia w zakresie zapobiegania pożarom i awariom w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W 2014 r. przez okres dwóch miesięcy pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Nisku, sprawnie kierując pracą tej jednostki. Z dniem 1 marca 2015 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego. Pełniąc służbę na tym stanowisku z dużym zaangażowaniem podejmował działania w zakresie poprawy funkcjonowania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i jednostek OSP powiatu niżańskiego. Z dniem 21 marca 2017 r. został powołany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Nisku.

1 Trackback / Pingback

  1. Uroczysta zbiórka z okazji przyjęcia obowiązków komendanta powiatowego – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Komentowanie jest wyłączone.