Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

18 sierpnia br. o godz. 7.30. na przejeździe kolejowym w Przędzelu pospieszny pociąg osobowy relacji Lublin-Wrocław zderzył się z samochodem ciężarowym przewożącym kruszywo drogowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego, wyjeżdżając z terenu budowy drogi expresowej S19, wjechał wprost pod lokomotywę pociągu. W zdarzeniu na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Maszynista zakleszczony w zgniecionej kabinie lokomotywy, po uwolnieniu przez strażaków został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W pociągu podróżowało 89 pasażerów i 3 osoby obsługi . Pasażerowie nie odnieśli obrażeń i po ewakuacji z wagonów zostali przewiezieni autobusami do kolejnej stacji.

W działaniach udział brali strażacy PSP z Niska, Stalowej Woli i Rzeszowa oraz OSP z Rudnika nad Sanem, Przędzela i Kopek.

Wykolejona lokomotywa pociągu i uszkodzona sieć trakcyjna, spowodowały, że wprowadzono przerwę w ruchu pociągu pociągów na trasie Stalowa Wola – Przeworsk.